Wspomóż edukacyjne wyjazdy

Podróże kształcą i rozwijają, każdy to wie.

Fundacja Jaś Wędrowniczek w swoich działaniach dąży do wszechstronnego rozwoju dzieci, między innymi poprzez wycieczki edukacyjne i poznawcze.

Harmonijny rozwój osobowości dziecka wymaga wszechstronnych wpływów i oddziaływań społeczno-wychowawczych. Obcowanie ze środowiskiem przyrodniczym i społecznym wyrabia wiele pożądanych cech, a wśród nich wrażliwość na piękno, zamiłowanie do natury, potrzebę kontaktu z nią, postawę opiekuńczą wobec zwierząt, umożliwia też obserwację oraz pobudza do działania. Dziecko zaspokajając naturalną ciekawość świata spostrzega, obserwuje, bada, doświadcza, sprawdza, kojarzy fakty i chłonie informacje.

Wycieczki z Jasiem Wędrowniczkiem to poznawanie otoczenia i kształtowanie postaw społeczno-edukacyjnych, patriotycznych, moralnych oraz estetycznych, ale przede wszystkim dostarczanie przyjemności i wypoczynku.

"Każda dobrze zorganizowana wycieczka, ma duże walory i wychowawcze i poznawcze. Wycieczki umożliwiają zdobycie dokładnych wyobrażeń o życiu przyrody i ludzi w bliższym i dalszym środowisku, o dziełach sztuki i techniki, dostarczają im głębokich i niezapomnianych przeżyć, wzbudzają miłość do kraju rodzinnego, miłość do piękna, rozwijają zdolność obserwacji, przyczyniają się do kształtowania trwałych przekonań”

Bogdan Suchodolski - Pedagogika PWN, Warszawa 1980

Do tej pory Fundacja Jasia Wędrowniczka była organizatorem oraz współorganizatorem wielu wycieczek, m. in.

• wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
  • wyprawa w Tatry dla dzieci ze Szkoły Montessori w Rymanowie
  • wycieczka do Krakowa dla dzieci z Ukrainy
  • dwudniowa wycieczka do Krakowa - "Śladami Józefa Piłsudskiego" dla dzieci z Gminy Rymanów
  • wielu wycieczek w Bieszczady.

Łącznie około 600 dzieci wyjechało ze swoich domów i wróciło z nowymi doświadczeniami i przeżyciami.

Pomóż nam zorganizować kolejne wyjazdy dla najbardziej potrzebujących dzieci i dołóż swoją cegiełkę do umożliwienia im przeżycia niezapomnianej edukacyjnej przygody.

Serdeczne dziękujemy Państwu za każdą wpłatę, udostępnienie zbiórki i ciepłe słowo - to dla nas najlepsza motywacja do działania.

Wpłać darowiznę i pomóż najuboższym dzieciom z Podkarpacia spełnić marzenia.

"I Ty możesz zostać mistrzem"

Dokonując wpłaty 100 złotych lub wyższej otrzymujesz od nas słodki upominek! Po wpłacie prosimy o kontakt mailowy: biuro@f-jw.pl