Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

O nas

Założycielem i Prezesem Fundacji Jaś Wędrowniczek jest Justyna Szepieniec.

 

Od najmłodszych lat amatorsko związana ze sportem.

W latach szkolnych uprawiała lekkoatletykę, piłkę ręczną. Lata studenckie to II liga piłki ręcznej w Krakowie oraz sekcja pływacka AE Kraków.

Kolejne sportowe zainteresowania i osiągnięcia to drugi stopień ratownika wodnego oraz patent sternika motorowodnego.

Uczestniczka trzech wypraw w najwyższe góry Świata, Himalaje. Wspinała się z Krzysztofem Wielickim, Ryszardem Pawłowskim, Anną Czerwińską, Piotrem Morawskim, Peterem Hamorem.

„Sport przynosi wiele radości, która przekłada się na każdą dziedzinę życia. Dzięki niemu czujemy się silniejsi, pewniejsi siebie, jesteśmy zdrowsi i pełni radości” – tak mówi pani fundator.

W wolnych chwilach wspina się oraz uprawia jeździectwo. Osoba zdecydowanie kreatywna, pełna pomysłów na biznes i energii do ich konsekwentnej realizacji.

Doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie. Manager i współwłaścicielka Hotelu Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, który organizuje szereg spotkań z podróżnikami oraz sportowcami. Jasia Wędrowniczka odwiedzili min. Mariusz Pudzianowski, Martyna Wojciechowska, Paweł Nastula, Marek Piotrowski, Wojciech Grzyb, Piotr Pustelnik, Leszek Cichy, Artur Hajzer, Krzysztof Wielicki, Łukasz Juras Jurkowski.

Celem statutowym fundacji Jaś Wędrowniczek jest umożliwienie wszystkim młodym ludziom wszechstronnego rozwoju. Pomagamy uzdolnionym dzieciom i młodzieży spełniać ich marzenia.

 

Pani Prezes za pośrednictwem Fundacji Jaś Wędrowniczek realizuje wiele projektów unijnych, ministerialnych oraz projektów ze środków pozyskiwanych od sponsorów.

Za te i inne akcje Pani Prezes oraz Fundacja otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m.in.

* Odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej)

* Medal za Zasługi dla Miasta i Gminy Rymanów

* Osobowość Roku Ziemi Krośnieńskiej A.D.2022r.

* Medal Wyspiańskiego "za ślad pozostawiony w historii Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie"

* Honorową Odznakę za działalność na rzecz Towarzystwa "Sokół"

 

 

Prywatnie mama Tymoteusza i Wanessy.

 

Fundacja Jaś Wędrowniczek chętnie wspiera różnorodne inicjatywy społeczne, zwłaszcza przedsięwzięcia realizowane na rzecz dzieci.

Celem statutowym jest pomoc dzieciom w czynnym uprawianiu sportu, szkoleniu zawodników, zapewnieniu wyjazdów na obozy sportowe.