Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

O fundacji

Pomagamy uzdolnionym sportowo i naukowo dzieciom i młodzieży w rozwoju ich sportowych i naukowych pasji. Chcemy integrować lokalną społeczność wokół sportu, kultury i edukacji organizując i wspierając lokalne inicjatywy.

Założycielem i Prezesem Fundacji „Jaś Wędrowniczek” jest Justyna Szepieniec.

Od najmłodszych lat amatorsko związana ze sportem. W latach szkolnych uprawiała lekkoatletykę, piłkę ręczną. Lata studenckie to II liga piłki ręcznej w Krakowie oraz sekcja pływacka AE Kraków. Kolejne sportowe zainteresowania i osiągnięcia to drugi stopień ratownika wodnego oraz patent sternika motorowodnego. Uczestniczka trzech wypraw w najwyższe góry Świata, Himalaje. Wspinała się z Krzysztofem Wielickim, Ryszardem Pawłowskim, Anną Czerwińską, Piotrem Morawskim, Peterem Hamorem.

„Sport przynosi wiele radości, która przekłada się na każdą dziedzinę życia. Dzięki niemu czujemy się silniejsi, pewniejsi siebie, jesteśmy zdrowsi i pełni radości” – tak mówi pani fundator. W wolnych chwilach wspina się oraz uprawia jeździectwo. Osoba zdecydowanie kreatywna, pełna pomysłów na biznes i energii do ich konsekwentnej realizacji.

Doktorantka w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie. Manager i współwłaścicielka Hotelu Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, który organizuje szereg spotkań z podróżnikami oraz sportowcami. Jasia Wędrowniczka odwiedzili min. Mariusz Pudzianowski, Martyna Wojciechowska, Paweł Nastula, Marek Piotrowski, Wojciech Grzyb, Piotr Pustelnik, Leszek Cichy, Artur Hajzer, Krzysztof Wielicki, Łukasz Juras Jurkowski.

Prywatnie mama Tymoteusza i Wanesy.