Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Podaruj letni wypoczynek

„Co robiłeś na wakacjach?” Pierwszego dnia szkoły to pytanie padło niezliczoną ilość razy. Wśród licznych, roześmianych buziek, pojawiają się też te smutne... To twarze dzieci, które nie mają nic do opowiedzenia...

Dzięki Fundacji Jaś Wędrowniczek dzieci z najuboższych rodzin też mogą przeżyć wspaniałą, wakacyjną przygodę.

Ważną częścią naszej Fundacji jest współorganizowanie oraz finansowanie letnich zajęć oraz półkolonii o charakterze sportowym, socjoterapeutycznym oraz rekreacyjnym dla dzieci, których sytuacja finansowa nie pozwala na samodzielne pokrycie kosztów. Do tej pory Fundacja zorganizowała lub współuczestniczyła w organizacji m.in. półkolonii piłkarskiej, wokalno-artystycznej, półkolonii survivalowej oraz kolonii letniej dla 30-stu dzieci z Ukrainy. 

Półkolonie organizowane są co roku w miesiącach wolnych od nauki szkolnej i niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ich ramach dzieci uczestniczą w warsztatach i jednodniowych zajęciach tematycznych. U ubiegłych latach organizowane były między innymi: 

  • warsztaty kulinarne - pieczenie ciasteczek, przygotowywanie owocowych koktajli
  • warsztaty wokalno-artystyczne (nauka gry na gitarze, na bębnach Djembe, zajęcia wokalne)
  • warsztaty teatralne (budowanie pewności siebie, odkrywanie własnego potencjału) 
  • kreatywne zajęcia plastyczne
  • zawody sportowe
  • lekcje tańca
  • nauka języków: angielskiego i hiszpańskiego
  • dogoterapia 
  • szkolenia z pierwszej pomocy

W ramach półkolonii dzieci brały również udział w wycieczkach edukacyjnych. Do tej pory odwiedziliśmy m.in. bieszczadzką zagrodę z alpakami, ścieżkę spacerową tzw. Otaczarnię w Bukowcu nad Solinką, Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła w Uhercach Mineralnych, Jezioro Solińskie oraz Arłamów. 

Do końca 2022 roku, w ramach Fundacji Jaś Wędrowniczek, kilkanaścioro najuboższych dzieci z podkarpacia wzięło udział w półkoloniach całkowicie bezpłatnie. Co roku jednak spotyka nas ten sam smutny scenariusz, wynikający z faktu braku środków w stosunku do ilości potrzebujących rodzin. Abyśmy mogli pomóc, sami potrzebujemy wsparcia. 

Wesprzyj dowolną kwotą wakacje dla najuboższych dzieci z Podkarpacia lub innego miejsca w Polsce. Współpracujemy z ośrodkami szkoleniowymi w całym kraju. 

Śledź nasze działania na fanpage Fundacji oraz w aktualnościach na stronie internetowej. 

Dzięki Twojej pomocy zobaczysz uśmiech na twarzy dziecka :) 

 

Serdeczne dziękujemy Państwu za każdą wpłatę, udostępnienie zbiórki i ciepłe słowo - to dla nas najlepsza motywacja do działania.

Wpłać darowiznę i pomóż najuboższym dzieciom z Podkarpacia spełnić marzenia.

"I Ty możesz zostać mistrzem"

 

Dokonując wpłaty 100 złotych lub wyższej otrzymujesz od nas słodki upominek! Po wpłacie prosimy o kontakt mailowy: biuro@f-jw.pl