Wiosenne Porządki w gminie Rymanów

Fundacja "Jaś Wędrowniczek" oraz Zarząd Gospodarki Komunalnej Rymanów co roku, począwszy od 2015 organizują akcję wiosennych porządków na terenie gminy Rymanów.

Hasło przewodnie akcji: Rymanów czysty i przejrzysty
Celem akcji jest podniesienie atrakcyjności turystycznej i promocja gminy Rymanów. - Dzięki tej akcji chcemy uwrażliwić mieszkańców gminy na fakt czystego, niezaśmieconego środowiska, ulic i lasów, na sposób postrzegania gminy i regionu przez potencjalnych turystów - mówią organizatorzy.

Poniżej relacja z jednego wydarzenia:

"STO PROCENT POWODZENIA AKCJI!!

Aż miło popatrzeć co się działo.
Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, w marcową sobotę w akcji "Rymanów czysty i przejrzysty" organizowanej przez Fundację "Jaś Wędrowniczek" wzięło udział około osiemdziesięciu osób.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logo, rękawice, worki, lunchboxy.

Działo się, było nas widać, wszyscy zadowoleni, na koniec dla każdego zasłużony obiad w Jasiu Wędrowniczku. Najważniejsze było to, że wszyscy wyszli z domów i robiliśmy coś wspólnie dla naszej okolicy.

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży z Posady Górnej, kółko PCK, które wzięły udział w akcji pod opieką p. Bernadetty Michnowicz. 30 osób.

Radni i pracownicy Gminy Rymanów z Posady Górnej z dzielnymi dziećmi dla których nie było przeszkód :) - sprzątali okolice rzeki, ul. Nadbrzeżna.

Kolejne podziękowania dla ZAAZ Rymanów Zdrój - 30 osób wraz z instruktorami, którzy sprzątali Park Zdrojowy.

Młodzież ze Szkoły w Rymanowie z p. Barbarą Kułak z Nadleśnictwa Rymanów - od Kościoła w kierunku Cmentarza Żydowskiego, Kalwaria, ul. 3-go Maja.

Michał Parys, Justyna Szepieniec, Marzena Szepieniec, Tymoteusz Oczoś - okolice Szkoły, ul. Zielona., okolice Biedronki. Tymek wpadł do rowu...

Magdalena Bolanowska z dziećmi - ul. Zielona (jak na 9-ty miesiąc ciąży, 4 wory to jest rekord :))

No i nie możemy zapomnieć o ZGK Rymanów. Pan Dyrektor Damian Rygiel w akcję sprzątania włączył się kilka dni przed 14 marca, a porządki zakończył 23 marca sprzątaniem rzeki. Pełny 'raport' ile zostało zebranych śmieci, poniżej.

Ponadto wspierają nas:
Gmina Rymanów, Nadleśnictwo Rymanów, Nasz Rymanów, Lokalne Stowarzyszenia.
Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w projekcie.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej chętnych osób do sprzątania i mniej śmieci.

Sprzątanie było ostatnim etapem projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pt. "Organizacja warsztatów oraz promocja aktywnego trybu życia"

Przez trzy miesiące grupy warsztatowe spotykały się w celu ułożenia questów - tzw. deptajów."