Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Jesienny Festiwal Sztuki i Wyrobów Artystycznych

W dniach 12-13 października 2013 roku w Jasiu Wędrowniczku odbył się Jesienny Festiwal Sztuki i Wyrobów Artystycznych. W pierwszym dniu odbył się blok programowy poświęcony dzieciom i ich rodzicom. Dzieci miały możliwość zrobienia swojego glinianego dzieła na warsztatach ceramicznych, pomalowania go i zabrania ze sobą do domu na pamiątkę, utkania bransoletki na prawdziwym krośnie czy uszycia sukieneczki dla swojej ulubionej maskotki. Dzień zakończył się spektaklem "Opowieści Rzeszowskie" teatru Maska z Rzeszowa.
 
Szczegółowy program:
 
- warsztaty garncarskie
- warsztaty ceramiczne
- robienie "krywulek" na prawdziwych krosnach pod okiem instruktora
- szycie artystycznych sukienek dla lalek
- prezentacja kreatywnych zabawek - pracownia AGRAFKA - możliwość zakupu
- darmowa jazda na konikach mechanicznych
- animator zabawiający oraz pracujący z dziećmi na warsztatach
- teatr MASKA z Rzeszowa - spektakl dla dzieci "Opowieści Rzeszowskie" - czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego Rzeszów nazywa się Rzeszowem i jak powstały piękne kamieniczki na rzeszowskim rynku? Opowiadały o tym dwie niezwykłe postacie - Anioł i psotny, ale w gruncie rzeczy nieszkodliwy podkarpacki Diabeł, które znały mnóstwo legend i opowieści związanych z piękną rzeszowską ziemią.
 
Drugiego dnia można było uczestniczyć w pokazach walk rycerzy, w pokazie wypieku chleba, czy też zobaczyć jak szyto suknie artystyczne, a także posłuchać piosenek wykonywanych przez zespół Karczmarze oraz wziąć udział w kiermaszu wyrobów rękodzielniczych.

 

Szczegółowy program:

 

- pokaz instrumentów karpackich
- pokaz wczesnośredniowiecznego kowalstwa
- pokazy walk w strojach wikingów
- spotkanie z lokalnym poetą i malarzem
- kiermasz rękodzieła artystycznego - prezentacja i sprzedaż
- koncert zespołu KARCZMARZE
- jadło karpackie i inne smakołyki