Integracyjna olimpiada sportowa

25 października 2018 roku na sali sportowej w Rymanowie odbyła się I Integracyjna Olimpiada Sportowa pt. "Rymanów Dzieciom z Niepełnosprawnościami".
Projekt został sfinansowany przez "Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej".
Grant napisała Grupa Inicjatywna, której koordynatorem i pomysłodawcą jest Marzena Szepieniec.

Dzieci z ośmiu szkół i przedszkoli z oddziałami zintegrowanymi wzięły udział w grach i zabawach sportowych. Na zakończenie odbył się pokaz tańca przygotowany przez dzieci z Przedszkola Motylek w Krośnie oraz pokazowy mecz koszykówki dziewcząt z Rymanowa, do którego dołączyły się wszystkie dzieci. W trakcie całej olimpiady koszykarki pomagały maluchom na stacjach przygotowanych dla każdej z grup.
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalem oraz słodką niespodzianką.
Wielką atrakcją była wizyta piesków. Dzieci mogły podejść, pogłaskać zwierzęta oraz porozmawiać z ich opiekunem Panem Zbigniewem Koznarem, prowadzącym w Krośnie dogoterapię.

W Olimpiadzie udział wzięły: Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie, Szkoła Podstawowa w Bziance, Zespół Szkół Publicznych w Milczy, Zespół Szkół Publicznych w Klimkówce, Przedszkole św. Józefa w Rymanowie, Przedszkole sióstr Miłosierdzia w Rymanowie Zdroju, Przedszkole Motylek w Krośnie, Przedszkole Stokrotka w Krośnie.

Głównym celem projektu było poszerzanie wśród dzieci świadomości i wiedzy o osobach z różnego typu upośledzeniami. Możliwość spotkania się grup zintegrowanych w jednym miejscu, wspólne działania, wspólna zabawa, wspólna praca oraz wspólne spędzanie czasu.