Galicyjski Festiwal Książki im. Augustyna Barana

Stowarzyszenie Pod Karpatami zaprosiło wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w Galicyjskim Festiwalu Książki im. Augustyna Barana, który odbył się 23 września 2018 roku.

Podczas wydarzenia zaprezentowały się regionalne wydawnictwa i autorzy związani z Podkarpaciem i galicyjskością poprzez miejsce swego życia i tworzenia oraz odwołań literackich i inspiracji, a gościem specjalnym był jeden z najciekawszych twórców współczesnej, polskiej literatury - Andrzej Stasiuk.

Było to spotkanie publiczności festiwalowej z ludźmi piszącymi o naszym regionie w różnych formach (proza, poezja, wspomnienia, esej, reportaż, przewodnik, monografie historyczne i albumu).

W ramach imprezy odbyły się spotkania autorskie i prezentacje książek w promocyjnych cenach, a także imprezy towarzyszące, m. in. pokazy filmów dokumentalnych z Galicji i Karpat oraz wystawy fotografii.

Gościem specjalnym był Andrzej Stasiuk.

Jeden z najciekawszych twórców współczesnej, polskiej literatury. Znany jest ze swojego niepowtarzalnego stylu i podejścia do życia, a także zamiłowania do samochodowych podróży, krajobrazów prowincji. Laureat wielu nagród literackich, między innymi otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę Literacką „Nike” oraz Austriacką Nagrodę Państwową w dziedzinie literatury europejskiej.

„Opowieści galicyjskie”

„Biały kruk”

„Dukla”

„Jadąc do Bagdadu”

„Kroniki beskidzkie i światowe”

„Dziennik pisany później”, to tylko niektóre tytuły z bogatego dorobku Andrzeja Stasiuka, który mieszka w Wołowcu, w Beskidzie Niskim.