Aktywny Rymanowiak

Wydarzenie od: 2017-03-03do: 2017-12-31
To był piękny, roczny, wymagający, ale również bardzo owocny projekt, współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich pt. Aktywny Rymanowiak 2017r. realizowany przez Fundację Jaś Wędrowniczek. W ramach projektu realizowane były:

• warsztaty historyczne
  • warsztaty dziennikarskie
  • warsztaty fotograficzne
  • warsztaty teatralne
  • warsztaty wokalne
  • dwudniowa wycieczka do Krakowa

Projekt był realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu był: wzrost zaangażowania o 30% u co najmniej 45 mieszkańców (młodzieży i seniorów) gminy Rymanów w działalność na rzecz uaktywnienia społeczności lokalnej poprzez integracje międzypokoleniową i odkrywanie historii najbliższej przez cały 2017r. oraz założenie „Klubu Aktywnego Rymanowiaka”.

Całość została zakończona przedstawieniem w dniu 11 listopada, Święta Niepodległości z widownią do ostatniego wolnego miejsca na sali.

AKTUALIZACJA 2023r: Kilkoro z uczestników/uczniów powróciło po kilku latach już jako pełnoletnie osoby do wakacyjnej pracy/praktyki do Jasia Wędrowniczka.
Jest to bardzo pocieszające, że Ci młodzi ludzie radzą sobie w życiu, może taki projekt w jakiejś minimalnej cząstce przyczynił się do tego 🙂