ZAGŁOSUJ NA NASZ PROJEKT

Korona górska Beskidu Niskiego

(bezpłatne wakacyjne wyjazdy dzieci, powakacyjne wyjazdy rodziców z dziećmi)

** PROJEKT SKIEROWANY DO DZIECI Z POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO W WIEKU OD 7-13 LAT **

**UDZIAŁ BEZPŁATNY**

Rymanów to malownicza miejscowość leżąca w Beskidzie Niskim. W tym Karpackim Paśmie górskim mamy 18 szczytów zaliczanych do Korony Beskidu Niskiego. Są to:

1. Lackowa – 997m
2. Ostry Wierch – 930m
3. Jaworzyna Konieczniańska – 881
4. Jaworze – 880m
5. Kamień nad Jaśliskami – 859m
6. Kozie Żebro – 847m
7. Magura Wątkowska -846m
8. Kanasiówka – 823m
9. Magura Małastowska – 813m
10. Chełm – 779m
11. Tokarnia – 778m
12. Rotunda – 771m
13. Baranie – 754m
14. Polańska – 738m
15. Piotruś – 728m
16. Cergowa – 716m
17. Wysokie 657m
18. Łysa Góra n/Kątami – 641m

Celem projektu są całodzienne wakacyjne i powakacyjne wycieczki dzieci oraz rodziców z dziećmi w celu zdobycia 18-stu szczytów Beskidu Niskiego i skompletowania KORONY BESKIDU NISKIEGO

Założenia projektu:

*wyjazdy są darmowe!
* planowany dzień wyjazdu na wakacjach – wtorki lub inny dzień, kiedy będzie padał deszcz
* planowany dzień wyjazdu w okresie szkolnym – soboty lub niedziele
*autokar zabiera grupę 40-stu dzieci z parkingu przy Jasiu Wędrowniczku w  Rymanowie
* w projekcie mogą wziąć udział wszystkie dzieci z powiatu krośnieńskiego
* każde dziecko otrzymuje na wyjazd suchy prowiant oraz ma zabezpieczony jeden ciepły posiłek
* uczestnicy wyjazdów to dziewczynki i chłopcy w wieku od 8-13 lat
* w każdej z wypraw uczestniczy przewodnik. Dzieci poznają kulturę, tradycję, atrakcje turystyczne regionu.
* na każdą z wypraw planowana jest osoba „Gość” np. Leśnik, który opowiada dzieciom o przyrodzie, zaznajamia z roślinnością, zwierzętami ( z takim bagażem wiadomości kolejny rok biologii na pewno będzie łatwiejszy). Planowane jest również spotkanie z rzeźbiarzami, goprowcami, bacami.
* fotograf to kolejna osoba, która na każdej wyprawie tworzyłaby archiwum zdjęć dostępnych na Facebooku i na stronie internetowej Fundacji „Jaś Wędrowniczek”
* dzieci podczas wyjazdów będą pod okiem wykwalifikowanych opiekunów oraz rodziców
* prezes Fundacji „Jaś Wędrowniczek” Justyna Szepieniec to himalaistka, która trzykrotnie uczestniczyła w wyprawach w najwyższe góry Świata, jej obecność przyczyni się do zaznajomienia dzieci z podstawami bezpieczeństwa i zachowania w różnych sytuacjach w górach
* na zakończenie projektu każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom UCZESTNIKA WYPRAW W BESKID NISKI
* każdy uczestnik otrzyma książeczkę Korona Beskidu Niskiego. Każde wejście będzie wpisane i opieczętowane. Jeśli ktoś nie zbierze wpisów podczas projektu, będzie można to zrobić w przyszłości z rodzicami, dziadkami czy opiekunami
* zdobycie 18-stu szczytów Beskidu Niskiego to nie lada wyczyn. Dzieci, którym uda się skompletować wszystkie szczyty otrzymają odznakę „Korony Beskidu Niskiego”.
* dla najbardziej wytrwałych dzieci przewidzianych jest 10 plecaków górskich

Ze względu na 18-ście szczytów, w okresie wakacyjnym jesteśmy w stanie zdobyć około połowy z nich, stąd pomysł, aby w okresie szkolnym wyjazdy odbywały się w soboty lub w niedziele, w dniu wolnym od szkoły. Na sobotnio-niedzielne wyjazdy zapraszamy również rodziców.

Ważne wiadomości:

* Plan poszczególnych wyjazdów dostępny będzie na stronie internetowej Fundacji „Jaś Wędrowniczek” www.jas-wedrowniczek.pl
* udział w projekcie jest bezpłatny!
* każdy wyjazd wymaga na nowo zgłoszenia uczestnika
* zagwarantowana jest opieka oraz ubezpieczenie NW
* łącznie przebędziemy ponad 2000km
* zgłaszanie dzieci odbywa sie telefonicznie pod nr tel 609 729 629 lub mailowo biuro@f-jw.pl. Obowiązuje kolejność zgłoszeń
*  w projekcie mogą wziąść udział wszystkie dzieci z powiatu Krośnieńskiego po ówczesnym zapisaniu się na dany wyjazd, które są w wieku od 8-13 lat.

** Zapełnienie czasu wolnego poprzez aktywność ruchową dziecka zwiększa kreatywność, uczy rywalizacji, wzajemnej pomocy i współpracy z rówieśnikami.
** Piesze rajdy, obcowanie z przyrodą, rozwija te cechy osobowości, które niezbędne są do odnoszenia sukcesów w sporcie jak i w życiu.
** Poprzez wspólne wyjazdy, dzieci będą uczyły się odpowiedzialności, zachowania w grupie. Poznają walory turystyczne, kulturalne oraz krajoznawcze regionu. Dzieci odwiedzą najpiękniejsze zakątki najbliższej okolicy i przeżyją wspaniałą wakacyjną przygodę.

Zapraszamy do zdobywania „Korony Beskidu Niskiego”